Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dotyczące tworzenia lokalnych strategii oświatowych

Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Miasto Ełk serdecznie zapraszają samorządowców i urzędników do udziału w bezpłatnych szkoleniach poświęconych tworzeniu lokalnych strategii oświatowych.

Wiemy doskonale, że każdy samorząd w Polsce troszczy się o stan oświaty, stawiając czoła wyzwaniom i trudnościom związanym ze zmianami demograficznymi, zmieniającym się rynkiem pracy, poziomem finansowania, strukturalnymi reformami. Oświata to także niezwykle istotny temat w dialogu z mieszkańcami, wywołujący wiele emocji,  a czasem także gwałtownych protestów. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku udane życie – tę energię i dobre pomysły mieszkańców warto wykorzystać do wprowadzania realnych i konsekwentnych zmian w lokalnej oświacie – przy akceptacji, zrozumieniu i współpracy społeczności lokalnej.

Miasto Ełk, przy wsparciu CEO, już dwukrotnie opracowało plan działań w oświacie na kolejne siedmioletnie okresy i wdrożyło w życie wizję funkcjonowania oświaty ełckiej, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Przedstawiciele Ełku chętnie dzielą się własnymi doświadczeniami.

Nadchodzące wybory samorządowe to doskonała okazja, aby prowadzić rozmowy z mieszkańcami o zadaniach dla lokalnej oświaty, wsłuchując się w ich głos i wychodząc naprzeciw ich potrzebom. Podczas naszych szkoleń podpowiadamy samorządowcom, jak zainicjować dialog z mieszkańcami przynoszący pozytywne efekty, który w przyszłości w znaczący sposób przyczynić się może do zbudowania zaufania mieszkańców do wybranych przez siebie władz. 

Zachęcamy do spotkania z nami podczas bezpłatnego szkolenia, podczas którego:

  • Dowiesz się, jak lokalna strategia oświatowa i proces jej tworzenia może pomóc rozwiązywać problemy oświaty w Twoim samorządzie.
  • Poznasz metody prowadzenia dialogu z mieszkańcami na temat oświaty, który minimalizuje ryzyko eskalacji konfliktów lub protestów.
  • Wymienisz się doświadczeniami z innymi samorządowcami i poznasz efekty lokalnej polityki oświatowej prowadzonej w Ełku.

Zgłoś się jeszcze dziś - wypełnij formularz rejestracji TUTAJ>>

Bezpłatne szkolenia organizowane są w następujących miejscach i terminach:

  • Ełk - 25 kwietnia, godz. 11.00-16.00
  • Poznań - 10 maja, godz. 11.00-16.00
  • Katowice - 17 maja, godz. 11.00-16.00
  • Gdańsk - 22 maja, godz. 11.00-16.00
  • Warszawa - 8 czerwca, godz. 11.00-16.00

Więcej informacji na temat szkoleń znajdziesz w załączonej ulotce informacyjnej.

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Post ulotka 1.pdf (1MB)