Prawie 100 samorządowców na szkoleniach POST

Zakończyliśmy bezpłatny cykl szkoleń dla samorządowców i urzędników z tworzenia lokalnych strategii oświatowych. W szkoleniach wzięło udział 99 przedstawicieli 68 samorządów w całej Polsce. Szkolenia zorganizowaliśmy wiosną 2018 r. w Ełku, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Warszawie.

Podczas szkoleń CEO prezentowało praktyczną metodę budowania lokalnych strategii oświatowych w dialogu z mieszkańcami - proces POST (Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego). Szkolenia prowadzone były przy zastosowaniu angażujących technik pracy warsztatowej i dyskusji.

Wszystkie szkolenia prowadzone były przy udziale zastępcy prezydenta Ełku Artura Urbańskiego, który prezentował uczestnikom efekty dwukrotnie wdrożonego w Ełku procesu POST zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Dobra praktyka Ełku została oceniona przez uczestników jako jeden z najciekawszych i najbardziej inspirujących elementów szkolenia.

Uczestnicy bardzo wysoko ocenili wymiar praktyczny szkoleń. Bardzo dobrze przyjęta została forma warsztatowa oraz doświadczenie i merytoryczne przygotowanie prowadzących. Samorządowcy, którzy wzięli udział w szkoleniach CEO, deklarowali, że pozyskaną wiedzę i umiejętności będą wdrażać w swojej codziennej pracy w urzędzie i komunikacji z mieszkańcami.

POST - Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego to wspólne z mieszkańcami określenie lokalnych priorytetów i celów strategicznych dla oświaty w oparciu o ich oczekiwania i potrzeby. Pozwala prowadzić efektywny dialog z mieszkańcami na temat edukacji i młodzieży. Dostosowuje oświatę do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Program POST finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem szczegółowych informacji na temat procesu POST zapraszamy do kontaktu: tel. 22 825 05 50 wew. 210, e-mail: politykaoswiatowa@ceo.org.pl